Washable paper je nevšedný materiál. Ekologický, ľahký, štýlový, prateľný a jemný. Dizajnéri ho nazývajú snap pap, univerzálne pomenovanie je washable paper. Vo slow fashion svete má názov vegan leather ako alternatíva ku koženým výrobkom. A v ľubozvučnej slovenčine jednoducho prateľný papier. 

obal na NTB_washablepaper_4

Čo to je prateľný papier?

Prateľný papier je tvorený z dvoch zložiek. Obsahuje približne 95 % celulózy, zvyšok predstavuje latex. Vo vode sa nerozpustí ani nijako nedegraduje. Latex zabezpečuje pevnosť a pružnosť materiálu. Prateľný papier vzhľadom pripomína kožu, na dotyk je však jemnejší.

Papier, ktorý znesie všetko.

vak_bordovy_washablepaper

Ekologický, pevný a ľahký

Ľahkosť neprekvapuje, veď je to papier. Najväčší ruksak, ktorý ponúkame váži 377 gramov. To je ako plyšový medveď vášho dieťaťa alebo 4 grahamové žemle. Pevnosť prekvapuje už viac. Vo vaku odnesiete týždenný nákup, do ruksaka zbalíte svoju rodinku na deň ku jazeru. Slona a kamene neodnesie. Neskúšajte to. Nie je biodegradovateľný, no je ekologický. Vyrába sa z odpadového dreva, teda nezaťažuje životné prostredie. 

vak_washable paper

Môžem ten papier prať? 

Áno. Počas testovania sme vyskúšali opakovane prať vaky a ruksaky v práčke. Nezaznamenali sme žiadne poškodenie, zničenie či opotrebovanie. Napriek tomu odporúčame ručné pranie v mydlovej vode. Produkty po opraní zaveste za popruhy a nechajte voľne vysušiť.

Materiál (ne)obľúbený u krajčírok 

Slovami našej krajčírky – ťažšie ako s bavlnou, ľahšie ako s hodvábom. Pomôcka pri je spracovaní je voda. Namočením sa papier stane poddajnejší, ohybnejší a jednoduchšie sa s ním manipuluje. 

obal na NTB_washablepaper

Pestrofarebné a variabilné

Nevynašli sme koleso. Máme radi farbičky a variabilitu. Dve základné veci, ktorými sa odlišujeme od šikovných výrobcov, ktorý pracujú s týmto materiálom. Do našej ponuky sa bude dostávať viac pestrofarebných ruksakov, vakov a obalov z prateľného papiera. Vieme upraviť spony, kovania, uchýty aj pracky. Vymysli si, aký chceš a napíš nám. My ti ho vytvoríme.